Bona estrena de les formacions del C.A.M. en el català de clubs 2018


Imatge de la Marina durant la seva cursa | Toni Cabrera

 

1a. JORNADA CLASSIFICATÒRIA DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS EN CATEGORIA ABSOLUTA

 




C.A.M. | 15/4/2018  9:56

Bona estrena de les dues formacions absolutes de l’entitat en la primera jornada classificatòria del Campionat de Catalunya de clubs 2018 viscuda, aquest plujós i fred dissabte, a les pistes d’atletisme de Castellar del Vallés.

Tot i l’entrebanc de la important lesió patida per l’obstaculista Aniria Mata el passat dijous, de la que va ser intervinguda ahir, els i les atletes de l’Avinent han aportat tot el seu saber per tal de situar a l’equip en una bona posició per afrontar la segona jornada classificatòria del proper diumenge 22, a disputar a Sabadell.

La classificació final del encontre ha estat: CA IGUALADA (25993 punts IAAF), AVINENT MANRESA (24629), JA SABADELL (24020), UA TERRASSA (19744), CA CASTELLAR (18340), UA BARBERÀ (16844), CA VALLS D’ANDORRA (16041).

A nivell individual, cal destacar les set victòries de l’entitat a càrrec de LAIA SOLÀ en els 100 metres llisos amb 12″17, de MARTA RIERA en els 100 metres tanques amb 14″66, de MARINA GUERRERO en els 3000 obstacles amb 11’06″07, de MONTSE MONTAÑÉS en Pes amb 11,57 metres (mmp), de JUDIT SELLARES en Jabalina amb 33,53m, de MERITXELL TARRAGÓ en els 400 metres llisos amb 1’00″25, i del quartet femení de 4×100 format per Devers-Tarragó-Solà-Riera, amb 48″44.

Cal també esmentar els excel.lents 10″91 de JOSEP M. LLANAS en els 100 metres llisos (mmp), i els 8,46 metres (mmp) de LIDIA ADINKRA en Pes, en el seu debut amb l’equip absolut.

Els resultats han estat:

CATEGORIA MASCULINA:

100 metres llisos: JOSEP Mª LLANAS (2on amb 10″91), i JORDI SOLERNOU (5è amb 11″32)
400 metres llisos: ARNAU ROVIRA (5è amb 52″48), i GERARD MANZANO (7è amb 53″00)
1500 metres llisos: TONI BAÑOS (6è amb 4’13″89), i JAN BAYONA (9è amb 4’23″30)
110 metres tanques: MARTI AMBROS (5è amb 17″81), i BENITO SINTES (6è amb 18″25)
3000 obstacles: ARNAU LOPEZ (3er amb 10’20″39), i GERARD REGÍ (11è amb 11’35″21)
Perxa: RICARD CLEMENTE (2on amb 4,20m), i JORDI LLADÓ (10è amb 3,20m)
Triple: ISAAC KUKU (7è amb 11,54m), i CRISTIAN SABARIEGO (12è amb 10,96m)
Disc: VICTOR SABARIEGO (5è amb 27,50m), i CARLES PEIG (7è amb 25,91m)
Martell: XAVIER RODRIGUEZ (10è amb 17,55m), i JORDI PIEROLA (11è amb 16,65m)
Relleus 4×100: MARTIN-LLANAS-ROVIRA-SOLERNOU (2ons amb 44″15)

CATEGORIA FEMENINA:

100 metres llisos: LAIA SOLÀ (1a amb 12″17), i JUDIT CANAL (5a amb 11″32)
400 metres llisos: MERITXELL TARRAGÓ (1a amb 60″25), i EULALIA TORRESCASANA (5a amb 64″06)
1500 metres llisos: ALBA GALLARDO (4a amb 5’04″56), i ESTER GUERRERO (7a amb 5’08″64)
100 tanques: MARTA RIERA (1a amb 14″66), i LAURA DEL PASO (3a amb 16″18)
3000 obstacles: MARINA GUERRERO (1a amb 11’06″07)
Altura: MIREIA CHICO (2a amb 1,48m), i JUDITH FIGULS (8a amb 1,30m)
Pes: MONTSE MONTAÑES (1a amb 11,57m), i LIDIA ADINKRA (4a amb 8,46m)
Jabalina: JUDIT SELLARES (1a amb 33,53m), i ANNA CABRERA (2a amb 30,59m)
Relleus 4×100: DEVERS-SOLÀ-TARRAGÓ-RIERA (1res amb 48″44).

 




Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies