Bons resultats pels gimnastes masculins de l’Egiba a la Copa catalana


Imatge d’un dels equips | CGE

 

1a Fase Copa Catalana promoció i nivells de Gimnàstica Artística Masculina

 




Redacció | 03/03/2020  19:32

Aquest cap de setmana passat s’ha disputat al Pavelló Municipal de gimnàstica de Salt, la primera fase de la Copa Catalunya de gimnàstica artística masculina on el club Egiba ha estat present en les categories de promoció base i via olímpica.

Cal destacar el debut de Carles Calavera en competició ordinària, fins ara ho feia en especials olímpics i per tal de potenciar la inclusió a través de l’esport, s’ha optat per fer-ho en competicions de la Federació Catalana de Gimnàstica.

Els primers a competir van ser l’equip de promoció 2 format per: Otger Guerrero 28è, Quim Martinez 30è, Maximiliano Otin 41è i Adam Dalmau 12è obtenent la 7a classificació per equips.

En promoció 3 l’equip format per Jan Ramos 4rt, Marc Martin 34è, Lluc Segura 28è, Marc Marti 34è, Yeray Casas 23è i Edgar Amil 37è obtenen la cinquena posició.

En Promoció 4, Alex Peña aconsegueix la catorzena posició i el veterà i actual campió de Catalunya Pep Sanchez la cinquena en promoció 5.

El gimnasta manresà Biel Diaz puja al tercer esglaó del podi en base 2 i el seu company Pau Alberch es proclama campió d’aquesta categoria.

En base 3 Adan Castell obté la 8a classificació i en base 6 van competir David Pujol i Manel Lopez aconseguint la 5a i 7a posició.

Els gimnastes de via olímpica 7: Pau Sucias, Marti Estarli, Arnau Delgado i Aitor Gomez obtenen la segona, tercera, quarta i cinquena posició respectivament.

En via olímpica 9  Martin Flores es proclama subcampió d’aquesta categoria.

 

CATEGORIA BASE 6/7

Aquest diumenge 1 de març es va disputar a Salt, Girona, la 1a Fase de la Copa Catalana de gimnàstica artistica en la categoria de Base.

En la Categoria de Base7 Grans, Gloria Calm, Elia Castells, Alba Garcia i Berta Boixade es van proclamar segones per equips.

En la Categoria Base 6 Petites, van competir Elia Conesa, Martina Farriol, Morgana Macedo, Laia Rosas i Ivet Carreras. També en la mateixa categoria van competir l’Anna Torra, Roxanna Filip, Idoia Berruezo i Gisela Vidal i es van classificar en tercera posició per equips.

 




Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies