Deu dels dotze equips de relleus manresans, classificats per a la final


Imatge de Totes les noies S14 del C.A.M. que han participat en la prèvia de relleus | C.A.M.

 

JORNADA PRÈVIA DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA DE RELLEUS

 




C.A.M. | 11/4/2018  21:50

Aquest dissabte s’ha disputat la jornada prèvia de relleus de les categories de promoció S12, S14 i S16 a les pistes de Vic. 

Bons resulltats en general, on el C.A.M. va poder classificar deu dels seus 12 equips A que hi participaven. Els manresans, com sempre, van participar gairebé en totes les curses amb equips B.

Els millors relleus van ser protagonitzats pel quartet S14 masculí, on van fer els millors temps de 4×80 i de 4×200 i, per tant, candidats a aconseguir un doblet en la final a disputar el dia 21 d’abril a Tarragona. Tot i així no ho tindran fàcil, ja que els de Sant Cugat estan també molt en forma.

També ho tenen molt bé les S12 en el 4×60 femení on han fet el millor temps de totes les participants i, alhora, han fet el quart temps en el relleu de 3×600. Els seus companys S12  s’han classificat amb el segon temps de tots en el relleu 4×60 masculí. També té possibilitats el relleu 4×80 S14 femení amb el quart millor temps.

Els altres equips classificats han estat el 4×100 i 4×300 S16 masculí, el 4×100 S16 femení, i el 3×600 S12 masculí.

Mentre, el 4×200 S14 femení ha quedat fora de la final per una posició, i el 4×300 S16 femení tampoc hi serà present.

Els equips participants de la prèvia de relleus d’aquest dissabte (en negreta els classificats per la final):

S12 MASCULÍ 
4×60 “A”: 2n amb 35”25 (Pau Claret, Oriol Renalias, Nil Trulls, Jan Vilaplana) 
4×60 “B”: 25è amb 39”18 (Martí Carbonell, Bru Arpa, Armand Hernandez, Roger Verges) 
3×600 “A”: 9è amb 6’07”64 (Nil Trulls, Roger Verges, Armand Hernandez)
3×600 “B”: 23è amb 6’29”22 (Pau Claret, Oriol Renalias, Jan Vilaplana) 

S12 FEMENÍ 
4×60 “A”: 1r amb 35″49 (Lúcia Molina, Jenay Hernandez, Sira Salas, Queralt Vallbona) 
4×60 “B”: 23è amb 38”77 (Èlia Ariso, Ona Dalmau,  Carla Rovira, Aina Valiente) 
3×600 “A”: 4t amb 6’13”28 (Jenay Hernandez, Queralt Vallbona, Sira Salas) 
3×600 “B”: 35è amb 6’57”75 (Èlia Ariso, Carla Rovira, Ona Dalmau) 

S14 MASCULÍ 
4×80 “A”: 1r amb 41″84 (Marc Merenguer, David Perez, Adrià Garcia, Biel Cirujeda) 
4×80 “B”: 19è amb 45”25 (Joan Lladó, Gerard Cabrera, Oriol Morell, Arnau Solé)
4×200 “A”: 1r amb 1’48”92 (Biel Cirujeda, Adrià Garcia, David Perez, Marc Merenguer)
4×200 “B”: 23è amb 2’00”63 (Joan Lladó, Gerard Cabrera, Oriol Morell, Jan Pol Catot) 

S14 FEMENÍ 
4×80 “A”: 4t amb 43”31 (Miriam Garrido, Mireia Sanllehí, Carla Manzano, Ga.la Joan)  
4×80 “B”: 16è amb 45”02 (Anna Saloni, Ona Bonet, Aina Solé, Núria Escursell)
4×200 “A”: 9è amb 1’56”66 (Miriam Garrido, Mireia Sanllehí, Carla Manzano, Gal.la Joan) 
4×200 “B”: 12è amb 2’02”09 (Anna Saloni, Ona Bonet, Aina Solé, Jana Xixons)

S16 MASCULÍ 
4×100  “A”: 8è amb 48”25 (Jan Diaz, Biel Salas, Arnau Coma, Nil Pujol)
4×100 “B”: 33è amb 52”44 (Arnau Coma, Marc Mendoza, Oriol Lladó, Biel Martinez)
4×300 “A” : 6è amb 2’40”92 (Jan Diaz, Sergi Garcia, Biel Salas, Arnau Coma)

S16 FEMENÍ 
4×100  “A”: 7è amb 52”74 (Cèlia Castilla, Clàudia Galan, Mireia Orriols, Xènia Pubill)
4×100 “B”: 26è amb 55”61 (Judit Figuls, Èlia Rius, Aina Trapé, Cèlia Teixidor)
4×300 “A” : 29a amb 3:16”37 (Cèlia Castilla, Judit Figuls, Judith Martinez, Laia Olmedo)

 




Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies