Dos podis Sub8 pel C.A.M. a la 2a jornada del Trofeu Sabadell


Imatge de Bruna Pesoa i Jana Sierra segona i tercera a llargada Sub8 | CAM

 

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 2a jornada

 




Redacció | 23/12/2021  19:06

Aquest diumenge s’ha disputat la segona jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb la participació de 34 atletes de l’Avinent CA Manresa, aconseguint dos podis en la categoria Sub8.

Bruna Pesoa i Jana Sierra de la categoria Sub8 han pujat al podi en segona i tercera posició de la prova de salt de llargada amb marques de 2,24 metres i 1,99 metres respectivament.

En
les altres categories són jornades classificatòries de les quals destaquen les marques dels atletes Sub14 on Marc Cervera ha saltat 1,40 metres en alçada i ha fet 8.40 en 60 metres llisos, Alejandro Mosquera en 600 metres llisos 1:51.36 i Abril Vallbona ha assolit bons temps en les curses de 60 i 600 metres llisos al fer 8.67 i 1:44.72 respectivament.

En Sub12 tenim els
1:56.26 de Pol Fernandez en 600 metres llisos, Fernandez també ha aconseguit ser el millor en salt de perxa amb 1.65 metres, la mateixa marca ha realitzat el seu company Arnau Delgado. Bernat Bort també ha aconseguit fer el millor llançament de pes amb un tir de 5.84 metres. Mentre Queralt Garcia feia 1.10 metres en perxa, Paula Fargas uns bons 1:59.21 en 600 metres llisos, i Júlia Planas 9.50 en 60 metres llisos.

En Sub10
Jan Manevy destaca en llargada amb 3,03 metres i en 1000 metres llisos al fer un temps de 3:52.16, i per la seva part Paulina Olivé ha fet 4:24. en 1000 metres llisos i Lara Pesoa 2.52 metres en llargada.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Sub14 masculí : Marc Cervera en 60 m.ll. 8.40, 4t en alçada 1.40. Daniel Mosquera 19è en alçada 1.10, en 60 m.ll. 9.13. Alejandro Mosquera en 60 m.ll. 9.35, en 600 m.ll. 1:51.36. Pol Cirujeda 15è en alçada 1.20. Pau Plans en 60 m.ll. 9.48, en 600 m.ll. 2:04.85. Èric Sorroche en 60 m.ll. 10.12.

Sub14 femení : Abril Vallbona en 60 m.ll. 8.67, en 600 m.ll. 1:44.72. Vinyet Pujol en 60 m.ll. 9.02, en 600 m.ll. 1:54.41. Maria Padilla en 60 m.ll. 9.03, en 600 m.ll.m 1:58.79. Mariona Bort en 60 m.ll. 9.78, en 2:14.40. Manal Kahia en 60 m.ll. 10.18, en 600 m.ll. 2:12.24.

Sub12 masculí : Pol Fernandez 1r en perxa 1.65, en 600 m.ll. 1:56.26. Bernat Bort 1r en pes 5.84, en 600 m.ll. 2:09.91. Arnau Delgado 2n en perxa 1.65, en 60 m.ll. 9.39.Arnau Leonarte en 60 m.ll. 9.22, en 600 m.ll. 2:10.21. Oriol Huch en 60 m.ll. 10.17, en 600 m.ll. 2:03.56. Hugo Gallardo en 60 m.ll. 9.59, en 600 m.ll. 2:11.68. Arnau Ferrero en 60 m.ll. 10.11, en 600 m.ll. 2:15.06.

Sub12 femení : Queralt Garcia 3a en perxa 1.10, en 60 m.ll. 9.59. Paula Vargas en 60 m.ll. 9.54, en 600 m.ll 1:59.21. Júlia Planas en 60 m.ll. 9.50. Jana Manubens en 60 m.ll. 9.72, en 600 m.ll. 2:06.25. Ona Trulls en 60 m.ll. 9.81, en 600 m.ll. 2:14.23. Safae Kahia en 60 m.ll. 11.05, nuls en perxa.

Sub10 masculí : Jan Manevy 3r en llargada 3.03, en 1000 m.ll. en 3:52.16. Arnau Manubens 6è en llargada 2.79, en 1000 m.ll. 3:58.94. Martí Hernandez 10è en llargada 2.49, en 1000 m.ll. 4:01.83. Jan Serra 18è en llargada 2.16. Pol Pla 26è en llargada 1.81, en 1000 m.ll. 4:23.07.

Sub10 femení : Paulina Olivé 7a en llargada 2.41, en 1000 m.ll. 4:27.02. Lara Pesoa 5a en llargada 2.52, en 1000 m.ll. 4:45.87.

Sub8 femení : Bruna Pesoa 2a llargada 2.25, en 600 m.ll. 3:01.25. Jana Sierra 3a en llargada 1.99, en 600 m.ll. 2:47.04. Maria Hernandez 4a en llargada 1.76, en 600 m.ll. 3:01.94.

 

 




Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies