El Club Atlètic Manresa suma uns extraordinaris 27526 punts a Sabadell


Imatge de l’equip | Toni Cabrera

 

CAMPIONAT DE CATALUNYA PER EQUIPS EN CATEGORIA ABSOLUTA – 1a. JORNADA CLASSIFICATÒRIA

 




Redacció | 07/04/2019  19:52

Extraordinaria actuació la duta a terme, aquest matí de diumenge, per les dues formacions absolutes de l’Avinent Manresa en la primera jornada classificatòria del Campionat de Catalunya de Clubs 2019 que s’ha disputat a les pistes d’atletisme Josep Molins de Sabadell.

La classificació final de l’encontre ha constatat la superioritat manresana en el mateix: AVINENT CA MANRESA (27526 punts IAAF), JA SABADELL (25122 punts), CA MOLLET (18296), CA CASTELLAR (16663), UA BARBERA (15008), CA MONTORNÉS (14867), CA PARETS (11737).

Fins a tretze triomfs individuals s’han viscut aquest matí en la capital vallesana a càrrec d’atletes manresans. I d’aquests, set han estat “doblets” manresans ocupant la primera i segona posició.
Amb aquest excelent resultat d’avui, les possibilitats de poder estar en la final “A” del català de clubs del proper 5 de maig han augmentat considerablement.

A nivell individual, l’actuació manresana ha estat:

Categoria femenina
100 metres llisos LAIA SOLÀ (1a amb 12″35) i JUDIT DEVERS (3a amb 12″42 -mmp-)
400 metres llisos MERITXELL TARRAGÓ (1a amb 56″88 -mmp-) i MAITE MARZO (2a amb 1’01″34)
1500 metres llisos MARINA GUERRERO (1a amb 4’41″55) i CARLOTA SOLER (2a amb 4’47″92 -mmp-)
3000 metres obstacles MERCÈ GUERRA (1a amb 11’24″40) i CARME TORT (2a amb 12’23″15)
100 metres tanques PAULA RAUL (1a amb 14″50) i LAURA DEL PASO (2a amb 15″81)
Altura AVRIL DURAN (3a amb 1,48m -mmp-), i JUDIT FIGULS (5a amb 1,40m)
Llargada ELLÀ BESTUÉ (1a amb 5,42m) i JULIA QUEVEDO (2a amb 5,33m)
Pes MONTSE MONTAÑES (1a amb 11,60m), i ANNA CABRERA (3a amb 10,27m)
Jabalina BLANCA GARCIA (1a amb 43,64m) i JUDITH SELLARES (2a amb 33,57m)
Relleus 4×100 SOLÀ-TARRAGÓ-CABRERA-DURAN (1res amb 49″12)

Categoria masculina
100 metres llisos JOSEP M. LLANAS (1er amb 11″11) i HECTOR MARTIN (4rt amb 11″52)
400 metres llisos ARNAU ROVIRA (1er amb 51″54) i ALEX PEREZ (6è amb 53″12)
1500 metres llisos ABEL CASALÍ (1er amb 4’08″30) i CARLES CORT (3er amb 4’11″85)
3000 metres obstacles ARNAU LOPEZ (2on amb 10’10″04) i KHALID KHARBOUCH (3er amb 10’10″82 -mmp-)
110 metres tanques BIEL DIAZ (4rt amb 16″80 -mmp-) i BENITO SINTES (5è amb 18″31)
Perxa RICARD CLEMENTE (1er amb 4,80m) i JORDI LLADÓ (3er amb 3,75m)
Triple ERIC MOLINA (3er amb 12,80m) i JAN DIAZ (9è amb 11,60m -mmp-)
Disc MARC VALERO (4rt amb 27,13m) i CARLES PEIG (5è amb 26,98m)
Martell RICARD TORRES (8è amb 16,45m) i JORDI PIEROLA (9è amb 16,09m)
Relleus 4×100 LLANAS-MARTIN-ROVIRA-SANJUST (2ons amb 44″95)

La segona jornada classificatòria es disputarà el proper dissabte 13 d’abril (en jornada de tarda) a l’Estadi Municipal d’Atletisme El Congost de Manresa.

 




Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies