Els nois sub20 del C.A.M., bronze en el Campionat de Catalunya de clubs


Imatge d’ambdós equips | CAM

 

 Campionat de Catalunya de clubs sub20

 




Redacció | 01/05/2019  20:27

Excelent actuació de les dues formacions sub20 de l’Avinent Manresa en el Campionat de Catalunya de clubs sub20 que s’ha disputat aquest dimecres a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona, on s’han reunit els 15 clubs catalans més importants de la categoria.

L’equip masculí s’ha enfilat fins al tercer esglaó del podi i l’equip femení, que ha tingut sensibles baixes per lesió (Judith Devers, Anna Cabrera, Bethelhem Manzano, Julia Dalmau) ha ocupat una treballada i destacada quarta posició final.

La classificació masculina ha estat: Cornellà At (205 punts), AACatalunya (191), Avinent Manresa (178,5), FCBarcelona (168), JA Sabadell (156,5), CE Universitari (146), CA Igualada (146), Lleida UA (129), CA Granollers (125), CA Canaletes (124,5), CA Gavá (85), CA Tarragona (74), CA Sant Just (24,5).

La classificació femenia ha estat: Cornellà At (216), FCBarcelona (214), AACatalunya (213,5), Avinent Manresa (181), Lleida UA (169), CA Igualada (166,5), JA Sabadell (152), CA Tarragona (144), CA Nou Barris (140,5), CE Universitari (113), CA Sant Just (106,5), CA Canaletes (96), CA Gavá (88), CA Granollers (75).

Individualment, en l’apartat masculí, cal destacar l’actuació global de tota la formació manresana que ha fet que la recompensa fos la presència en el podi d’aquest català de clubs:

100 metres llisos JOSEP MARIA LLANAS (1er amb 11″15)
200 metres llisos JOSEP MARIA LLANAS (5è amb 22″69)
400 metres llisos ALEX PEREZ (7è amb 53″18)
800 metres llisos ERIC JANÉ (5è amb 2’04″99)
1500 metres llisos MARC FERNANDEZ (3er amb 4’11″69)
3000 metres llisos JAN BAYONA (1er amb 8’59″01)
3000 metres obstacles MIQUI RIERA (2on amb 9’50″20 -mmp-)
110 metres tanques BIEL DIAZ (5è amb 15″95 -mmp-)
400 metres tanques BIEL SALAS (5è amb 1’01″72 -mmp-)
5000 metres marxa POL GUIRAL (6è amb 30’34″21)
Altura JAN DIAZ (9è amb 1,65m)
Llargada ERIC MOLINA (3er amb 6,35m)
Triple ERIC MOLINA (3er amb 12,71m)
Perxa MARTI SERRA (8è amb 3,60m -mmp- minima RFEA)
Pes PAU SANTANACH (7è amb 10,39m)
Disc SERGI GARCIA (5è amb 32,69m)
Jabalina PAU SANTANACH (6è amb 34,93m -mmp-)
Martell ERIC REQUENA (9è amb 26,27m)
Relleus 4×100 B SALAS-P TORRA-M MENDOZA-G MANZANO (4rts amb 45″64)
Relleus 4×400 A PEREZ-J BAYONA-E REQUENA-E JANE (6ès amb 3’42″75)

 

En categoria femenina, destacar les victòries de Montse Montañes en Pes i Disc, de Judit Sellares en Jabalina, i les segones posicions de Laia Solà en els 100 metres i de Carlota Soler en els 1500 metres llisos.

100 metres llisos LAIA SOLÀ (2a amb 12″51)
200 metres llisos AVRIL DURAN (8a amb 27″56 -mmp-)
400 metres llisos MERITXELL TARRAGÓ (3a amb 57″23)
800 metres llisos BERTA GABRIEL (Aband.)
1500 metres llisos CARLOTA SOLER (2a amb 4’45″57)
3000 metres llisos CRISTINA LANDA (8a amb 12’01″85)
100 metres tanques ELIA RIUS (8a amb 17″62)
400 metres tanques JUDIT FIGULS (12a amb 1’15″55 -mmp-)
5000 metres marxa NURIA BALLARIN (4a amb 27’02″53 -mmp- Minima RFEA)
Altura CLAUDIA GALAN (6a amb 1,54m)
Perxa MERITXELL LLADÓ (5a amb 3,00m)
Llargada NURIA TORRES (10a amb 4,74m)
Triple RUTH TRISTANY (9a amb 10,59m)
Pes MONTSE MONTAÑES (1a amb 11,98m -mmp-)
Disc MONTSE MONTAÑES (1a amb 37,58m)
Martell JUDIT MARTINEZ (6a amb 33,52m)
Jabalina JUDITH SELLARES (1a amb 34,83m)
Relleus 4×100 M LLADÓ-M TARRAGÓ-X PUBILL- L SOLÀ (3res amb 49″61)
Relleus 4×400 A DURAN-E RIUS-J FIGULS -C SOLER (8nes amb 4’27″67)

 




Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies