Espectacle de nivell a les piscines manresanes amb el Trofeu Fèlix Serra Santamans


Imatge de l’equip manresà | CNM

 

XXIII CIRCUIT CATALÀ DE TROFEUS DE NATACIÓ – 2022
65è TROFEU FÈLIX SERRA SANTAMANS

 




Redacció | 07/11/2021  20:25

La 65ena edición del Trofeu Félix Serra Santamans ha estat un veritable èxit de la natació doncs, malgrat les baixes de les figures que competien en el Campionat d’Europa en piscina de 25 metres, el nivell ha estat molt alt, amb uns registres destacats i tots els noms d’alt nivell responent amb primers llocs i marques de mèrit.

Entre els de casa val a destacar els dos podis: Izan Cubillas i Ignasi Barnaus, la qual cosa, en una competició d’aquest nivell, és una bona mostra del seu valor. Una altra manresana, a les files del CN Barcelona, Mireia Pradell, va firmar els dos ors en les seves proves, els 50 i 100 metres esquena, confirmant-se com una de les millors especialistes estatals. La resta de nedadors del CN Manresa, Maria Egea, Queralt Roger, Eric de Arco, Anna Salvans, van respondre amb bones actuacions al repte de competir amb l’elit de la natació de casa nostra.

Sergio de Celis, del CN Sabadell, va confirmar la importància de la competició superant el rècord de la mateixa en els 200 metres lliures masculins, amb un registre de 1.46.21. Les victòries de les figures que van llançar-se a l’aigua de les piscines Manel Estiarte i Duocastella demostren que s’apropen els estatals i que es va afinant la posada a punt; així, Jimena Pérez, Marina Garcia, Ainhoa Campabadal, Catalina Corro, Sergio de Celis o Alberto Lozano, doblaven els èxits en les seves especialitats.

Hi van ser presents el regidor d’esports de Manresa, Toni Massegú i el delegat de la FCN al Bages, Josep Ribera.

Resultats de la competició (En primer lloc de cada prova resultat del femení i, a continuació, el masculí).

400 Lliures

Pérez Blanco, Jimena 97 C.N. Barcelona 4:11.80
21. Roger Jové, Queralt 05 C.N. Manresa 4:47.64

Pujol Belmonte, Guillem 97 C.N. Mataró 3:50.24

200 Braça

Garcia Urzainqui, Marina 94 C.N. Sabadell 2:29.52
12. Egea Ortega, Maria Josep 05 C.N. Manresa 2:45.59

Allande Gonzalez, Jofre 98 C.N. Sabadell 2:17.42
10. Bernaus Blanes, Ignasi 00 C.N. Manresa 2:24.25

200 Esquena

Garcia Kirichenko, Cristina 01 C.N. Sabadell 2:13.78
17. Roger Jové, Queralt 05 C.N. Manresa 2:31.29

Mira Albaladejo, Diego 01 C.N. Sabadell 1:59.82

200 Papallona

Pujadas Rusiñol, Julia 01 C.N. Sant Andreu 2:14.41

Perosanz Lopez, Guillermo 01 C.N. Sabadell 2:01.42
21. De Arco Nieto, Eric 04 C.N. Manresa 2:21.62

200 Lliures

Campabadal Amezcua, Ainhoa 03 C.N. Sant Andreu 2:00.78
20. Salvans Fernández, Anna 05 C.N. Manresa 2:15.52

De Celis Montalbán, Sergio 00 C.N. Sabadell 1:46.21 R.C.

200 Estils

Corro Lorente, Catalina 95 C.N. Sabadell 2:13.98
20. Egea Ortega, Maria Josep 05 C.N. Manresa 2:33.07

De Celis Montalbán, Sergio 00 C.N. Sabadell 2:04.56

50 Esquena

Pradell Carrasco, Mireia 95 C.N. Barcelona 28.37

Calderón Iglesias, Alejandro 98 C.E. Mediterrani 25.00

50 Lliures

Campabadal Amezcua, Ainhoa 03 C.N. Sant Andreu 26.61

Lozano Mateos, Alberto 98 C.E. Mediterrani 22.93
12. Cubillas Gil, Izan 00 C.N. Manresa 23.67

400 Estils

Espinosa Patilla, Claudia 03 C.N. Sant Andreu 4:58.51 6

Artal Mateo, Francho 99 C.E. Mediterrani 4:25.43

100 Papallona

Juste Sánchez, Paula 03 C.N. Lleida 1:00.82

Ramos Fernàndez, Alex 99 C.N. Sabadell 53.27
23. De Arco Nieto, Eric 04 C.N. Manresa 1:00.39

100 Esquena

Pradell Carrasco, Mireia 95 C.N. Barcelona 1:01.65

Calderón Iglesias, Alejandro 98 C.E. Mediterrani 54.31

100 Braça

Corro Lorente, Catalina 95 C.N. Sabadell 1:09.15
12. Egea Ortega, Maria Josep 05 C.N. Manresa 1:17.44

Benítez Hernández, David 98 C.N. Terrassa 1:01.87
6. Bernaus Blanes, Ignasi 00 C.N. Manresa 1:05.08

800 Lliures

Pérez Blanco, Jimena 97 C.N. Barcelona 8:33.80
Pujol Belmonte, Guillem 97 C.N. Mataró 7:54.57

100 Estils

Corro Lorente, Catalina 95 C.N. Sabadell 1:02.54

De Celis Montalbán, Sergio 00 C.N. Sabadell 56.02 6
2. Cubillas Gil, Izan 00 C.N. Manresa 56.17

50 Papallona

Tomas Melero, Malen 01 C.N. Mataró 28.21

Lozano Mateos, Alberto 98 C.E. Mediterrani 23.95
21. De Arco Nieto, Eric 04 C.N. Manresa 26.62

50 Braça

Tabuenca Bosch, Ione 01 C.N. Sant Andreu 32.77
11. Egea Ortega, Maria Josep 05 C.N. Manresa 35.64

Benítez Hernández, David 98 C.N. Terrassa 28.24 714
2. Bernaus Blanes, Ignasi 00 C.N. Manresa 29.49

100 Lliures

Campabadal Amezcua, Ainhoa 03 C.N. Sant Andreu 56.52
22. Salvans Fernández, Anna 05 C.N. Manresa 1:02.65

Mira Albaladejo, Diego 01 C.N. Sabadell 51.98

 




Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies