L’equip de promoció del C.A.M. planta 22 atletes a la final del català de tardor


Imatge d’atleta sub14 Maria Padilla a la cursa del 150 metres llisos | Albert Cervera

 

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE TARDOR – 4a jornada

 




Redacció | 27/10/2021  17:47

Aquest dissabte a Vilanova i la Geltru s’ha disputat la quarta jornada del Campionat català de Tardor de promoció. Fins a 28 atletes de l’Avinent CA Manresa han participat en aquesta quarta i darrera jornada, esperant la final del 7 de novembre.

De les 51 actuacions manresanes, 22 d’elles ja tenen plaça per la final del dia 7 de novembre, de les quals set tenen opcions de podi.

Brillant actuació de l’atleta Sub14 Marta Escalera que ha aconseguit el millor temps en les proves de 80 i 220 metres tanques, amb registres de 13.55 i de 34.07 respectivament. En la de 80 metres tanques ha estat secundada per la seva companya Sira Salas amb 13.97.

També molt bona participació de Joan Vila en pilota Sub10 on ha quedat segon amb un llançament de 26.41 metres.

Meritòries terceres posicions de Carla Rovira en les proves de 150 metres llisos i en salt de llargada de categoria Sub14. Amb un temps de 20.48 en la cursa, que suposa el segon millor registre local de la categoria en temps elèctric, mentre que en el concurs de salt ha arribat fins als 4.68 metres.
Finalment mencionar el tercer lloc de
Guillem Centelles en 60 metres llisos amb un temps de 9.54.

Tots els resultats dels manresans:

Sub14 masculí: Pol Cirujeda 4t en 150 m.ll. 20.29, 8è en llargada amb 4.48. Marc Cervera 4t en llargada amb 4,60, 8è en 150 m.ll. amb 20.69. Alejandro Mosquera 10è en 1000 m.ll. amb 3.26.35, 19è en 150 m.ll. amb 23.33. Daniel Mosquera 11è en disc amb 19.56, 22è en 150 m.ll. amb 23.83.

Sub14 femení: Marta Escalera 1a en 80 m.t. amb 13.55, 1a en 220 m.t. amb 34.07. Sira Salas 2a en 80 m.t. amb 13.97. Carla Rovira 3a en llargada amb 4.68, 3a en 150 m.ll. amb 20.48. Mercè Junyent 4a en 80 m.t. amb 14.55, 10a en 220 m.t. amb 36.31. Abril Vallbona 4a en 1000 m.obs. amb 3:29.73, 20a en llargada 3.93. Vinyet Pujol 6a en 80 m.t. amb 15.56, 7a en 220 m.t. amb 36.24. Xiomara Filigrana 8a en 150 m.ll. amb 21.21.Martina Rubio 11a en disc amb 15.38, 12a amb 19.55. Júlia Alcaide 13a en martell 17.22, 35a en llargada amb 3.38. Ona Dalmau 14a en 220 m.t. amb 38.29. Maria Padilla 19a en 150 m.ll. amb 22.23. Olivia Lopez 19a en 1000 m.ll. amb 3:33.52. Raïssa Garcia 26a en llargada amb 3.77, 29a en 150 m.ll. amb 22.73. Jana Casellas 36a en llargada 3.28, 38a en 150 m.ll. amb 23.58. Africa Miguel 37a en llargada amb 3.11, 47a en 150 m.ll. amb 24.27.

Sub10 masculí: Joan Vila 2n en pilota amb 26.41, 22è en llargada amb 3.07. Guillem Centelles 3r en 60 m.ll. amb 9.54, 5è en alçada amb 1,02. Bernat Bort 5è en llargada amb 3.56, 5è en pilota amb 22.78. Jan Manevy 6è en 60 m.ll. amb 9.93. Nolan Pierola 19è en pilota amb 14.25, 45è en llargada amb 2.28.

Sub10 femení: Lara Pesoa 4a en 60 m.ll. amb 10.17, 16a en llargada amb 2.85. Núria Ponti 7a en 60 m.ll. amb 10.32, 11a en alçada amb 0.94. Mia Jubells 9a en pilota amb 13.17, 11a en llargada amb 2.87. Èlia Garcia 13a en 60 m.ll. amb 10.53, 27a en llargada amb 2.52.

 




Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies