Les noies del C.A.M. encararan la permanència com a millor equip de la final B.


Imatge de l’equip | CAM

 

DIVISIÓ D’HONOR ABSOLUTA FEMENINA – 2A JORNADA

 




Redacció | 03/06/2019  17:31

Ahir, a Andújar, la formació femenina de l’Avinent Manresa va signar una de les actuacions més treballades dels darrers temps. En una tarda on la calor axfisiant (38 graus) i el sol aplastava a qualsevol que no estés resguardat a l’ombra, les manresanes van saber lluitar i sobreposar-se a una tarda enverinada d’aconteixements negatius que anaven sumant a una llista llarga de absències importants que s’havien hagut d’afrontar per aquest compromis.

Les importants baixes de la marxadora Mar Juarez (per sobrecàrrega), de la quatrecentista Laura Bou i de la llançadora Judith Sellarès (per questions personals), de la saltadora Ellà Bestué (per compromisos universitaris), de la velocista Judith Devers (lesió), amb qui l’equip manresà no podia comptar per aquest compromis, s’afegia a mig encontre els tres salts nuls de Mònica Clemente sobre 3,80 metres i la desqualificació de la jove marxadora Nuria Ballarín en els 5000m marxa. Tot això sumat feia quasi impossible treure alguna cosa positiva d’Andújar.

Però a aquest equip no se li pot demanar més del que ja ha demostrat any darrera any, aconseguint a través de treball, esforç, sacrifici i lluita, fites que es podien considerar inasequibles. 

I aixì va ser, lluitant fins a la darrera posta del relleu llarg que tancava el quadrangular, va aconseguir un valuós punt sobre Unicaja Jaen, que va saber quasi a victòria total. 

La classificació final de l’encontre va quedar: ALCAMPO SCORPIO-71 de Saragossa (213 punts), CUEVA DE NERJA de Malaga (164), AVINENT MANRESA (154) i UNICAJA JAEN (150). 

Amb aquest resultat, l’equip manresà es classifica 9è després de les dues jornades disputades, i lluitarà en la final “B” d’aquesta Divisió d’Honor 2019 (a disputar el proper 15 de juny), per les posicions (9a a 16a), arribant a la mateixa com l’únic equip amb cinc punts acumulats, avantatge que hauria de servir a les manresanes per afrontar aquest darrer compromís de club amb cert optimisme d’assolir la permanència, un any més, a la màxima categoria estatal. 

 

Individualment, cal destacar:

a Meritxell Soler per la seva victòria en el 3000 amb l’excelent registre de 9’46″74 (mmp), després d’haver corregut 80′ abans el 1500, on va ocupar la segona posició, aportant 15 punts a l’equip. 

a Marina Guerrero per el seu treballat triomf en els 3000 metres obstacles amb 10’46″94, i pel segon lloc en els 800 metres amb uns destacats 2’11″61, sumant 15 punts a la seva actuació. 

a Paula Raul per els seus excelents 13″79 en els 100 tanques, entrant segona, i per la 4a posició en la Llargada amb 5,66 metres, donant 12 punts a l’equip. 

Cal esmentar les valuoses segones posicions de la quatrecentista Meritxell Tarragó en uns lluitats 400 metres, on va aturar el cronòmetre en 56″16, de la llançadora Montserrat Montañes en Martell, llançant l’artefacte fins 50,68 metres, i de l’obstaculista Mercè Guerra en els 3000 obstacles marcant 10’55″44 amb un excelent final de cursa. 

L’actuació manresana va ser:

100 metres llisos LAIA SOLÀ (6a amb 12″29) i XENIA PUBILL (8a amb 13″17)
200 metres llisos MAR GARCIA (6a amb 26″21) i AVRIL DURAN (8a amb 27″35)
400 metres llisos MERITXELL TARRAGÓ (2a amb 56″16) i ANNA CABRERA (8a amb 66″15)
800 metres llisos MARINA GUERRERO (2a amb 2’11″61) i NURIA TIÓ (3a amb 2’13″87)
1500 metres llisos MERITXELL SOLER (2a amb 4’35″20) i CARLOTA SOLER (5a amb 4’39″91 -mmp-)
3000 metres llisos MERITXELL SOLER (1a amb 9’46″74 -mmp-) i MIREIA GUARNER (5a amb 10’27″08)
3000 metres obstacles MARINA GUERRERO (1a amb 10’46″94) i MERCÈ GUERRA (2a amb 10’55″44)
100 metres tanques PAULA RAUL (2a amb 13″79) i LAURA DEL PASO (6a amb 14″96)
400 metres tanques ANGELA LOPEZ (4a 1mb 1’05″25) i MAITE MARZO (8a amb 1’07″30)
5000 metres marxa EVA MUÑOZ (3a amb 26’42″70) i NURIA BALLARIN (desq.)
Altura SOFIA ZORRILLA (4a amb 1,66m), i CLAUDIA GALAN (8a amb 1,50m)
Perxa MERITXELL LLADÓ (4a amb 3,20m), i MÒNICA CLEMENTE (nuls)
Llargada PAULA RAUL (4a amb 5,66m), i JULIA QUEVEDO (7a amb 5,28m)
Triple JULIA QUEVEDO (4a amb 11,65m), i RUTH TRISTANY (7a amb 11,04m -mmp-)
Pes AINHOA MARTINEZ (4a amb 12,21m) i ANNA CABRERA (8a amb 10,12m)
Disc AINHOA MARTINEZ (4a amb 41,95m) i MONTSE MONTAÑES (7a amb 36,16m)
Jabalina BLANCA GARCIA (4a amb 41,61m) i EULALIA TORRESCASANA (8a amb 20,98m -mmp-)
Martell MONTSE MONTAÑES (2a amb 50,68m), i MARIA TORRES (3a amb 48,55m)
Relleus 4×100 LAIA SOLA-MONICA CLEMENTE-LAURA DEL PASO-MAR GARCIA(3eres amb 47″87)
Relleus 4×400 ANGELA LOPEZ-NURIA TIÓ-MAITE MARZO-MERTXELL TARRAGÓ (3eres amb 3’58″92)

La final “B” del proper 15 de juny (amb seu per decidir encara) reunirà als equips de: AVINENT MANRESA (5 punts), AD MARATHON de Madrid (4), RIA FERROL (4), BAT AMARA Pais Basc (3), ISS-L’HOSPITALET (3), UNICAJA JAEN (2), TENERIFE CAJACANARIAS (2), i ELCHE DECATLON (2)

 




Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies