Molt bones marques dels atletes de promoció del C.A.M. al Trofeu Minorisa


Imatge dels atletes Sub8 | CAM

 

TROFEU MINORISA DE PROMOCIÓ 2022

 




C.A.M. | 08/06/2022  18:23

Dissabte passat es va disputar el Trofeu Minorisa de promoció 2022, que va ser un encontre amistós entre els clubs Avinent Manresa i CA Vic, recordant l’antic Trofeu Minorisa que es disputava als anys 80 entre els tres clubs de la Catalunya central. Ha estat un primer intent per refermar en el temps aquest encontre de promoció que feien massa anys que no es feia a Manresa.

El principal objectiu d’aquesta edició era millorar marques per poder participar en la jornada prèvia del català individual d’aquest dissabte a Vilanova i la Geltrú. I la veritat és que s’han anat realitzant moltes marques personals al llarg de la matinal. El primer assaig ha tingut una bona participació local amb 75 atletes de l’Avinent Manresa que han sumat 306 punts per 25 atletes del CA Vic amb un total de 145 punts.

Pel que fa a marques, destacar els bons registres de l’atleta Sub14 Pol Cirujeda que en el salt de perxa ha superat el llistó a 2,71 metres obtenint la segona millor marca local de la categoria i s’ha atrevit a intentar batre el rècord manresà que està a 2.80 metres. A part, ha fet uns bons temps de 9.9 i 18.9 en els 80 i 150 metres llisos respectivament.

També en Sub14 Martí Homs ha superat els trenta metres en disc al fer un tir de 31.34 metres, i en noies Montse Fresnillo ha millorat en un segon la seva marca de 220 metres tanques amb un temps de 34.2.

En Sub12 l’Arnau Rovira ha fet un tir en el llançament de pilota de 30.35 metres i la Paula Vargas en 600 metres llisos ha aturat el crono en 1:56.4.

Noa Iftimi, en Sub10, ha fet un bon temps en els 1000 metres llisos de 3:47.2, mentre Jan Manevy en la mateixa prova marcava 3:45.1.

I en la categoria dels més petits, la Sub8, Jana Sierra ha estat la millor en 60 metres llisos i llançament de pilota amb un temps de 11.3 i un tir de 10.22 metres respectivament. En nois, més repartit, on Pau Pesarrodona era el més ràpid en 60 metres llisos amb 11.0 i en Bruc Simon ha llençat més en pilota al fer 14.85 metres.

Tots els resultats dels atletes de l’Avinent Manresa:

SUB8 FEMENÍ
60 m.ll.: Jana Sierra 11.3, Yolanda Collado 11.9, Ainet Jubells 12.4, Aina Piqué 12.5, Iveth Puente 12.5, Meritxell Ponti 15.0
Pilota: Jana Sierra 10.22, Ainet Jubells 9.96, Bruna Pesoa 7.73, Aina Piqué 7.57, Iveth Puente 5.91, Yolanda Colado 5.90, Meritxell Ponti 4.06

SUB8 MASCULÍ
60 m.ll.: Pau Pesarrodona 11.0, Bruc Simon 12.3, Jan Trilla 12.5, Ernest Vall 15.2.
Pilota: Bruc Simon 14.85, Pau Pesarrodona 13.80, Jan Trilla 6.40, Ernest Vall 5.90.

SUB10 FEMENÍ
60 m.ll.: Nuria Ponti 9.7, Elia Perramon 9.9, Lara Pesoa 9.9, Noa Iftimi 10.4, Queralt Graner 10.4, Grata Sanchez 10.5, Paulina Olivé 10.5, Arlet Graner 10.9, Berta Corrons 11.0, Berta Aguilera 11.2, Joana Rubiralta 11.2, Nahia Selgas 11.5, Paula Roncero 11.5.
1000 m.ll.: Noa Iftimi 3:47.2, Núria Ponti 3:56.7, Greta Sanchez 3:57.1, Clara Ladron de Guevara 4:20.5, Nahia Selgas 4:37.0, Janet Calvet 4:41.6, Berta Corrons 4:53.0
Alçada: Mia Jubells 1.06, Queralt Graner 1.01, Paulina Olivé 0.91, Berta Corrons 0.81.
Llargada: Lara Pesoa 3.16, Noa Iftimi 3.04, Mia Jubells 3.02, Èlia Garcia 2.79, Arlet Graner 2.66, Paulina Olivé 2.60, Berta Aguilera 2.41, Jana Calvet 2.16.
Pilota: Mia Jubells 17.51, Núria Ponti 16.58, Lara Pesoa 13.95, Èlia Garcia 11.83, Berta Aguilera 10.06, Paula Roncero 7.15, Nahia Selgas 7.11

SUB10 MASCULÍ
60 m.ll.: Dani Perarnau 9.5, Arnau Manubens 9.6, Joan Rios 10.3, Roger Beringues 10.3, Miquel Vall 11.00.
1000 m.ll.: Jan Manevy amb 3:45.1, Arnau Manubens 3:48.6, Joan Rios 3:54.5, Pol Pla 4:11.3.
Alçada: Pol Pla 0.81.
Llargada: Arnau Manubens 3.42, Jan Manevy 3.27, Dani Perarnau, 3.26, Miquel Vall 2.81, Roger Beringues 2.33.
Pilota: Jan Manevy 21.76, Joan Rios 20.25, Miquel Vall 15.01, Dani Perarnau 12.95, Pol Pla 9.55

SUB12 FEMENÍ
60 m.ll.: Júlia Planas 8.9, Jana Manubens 9.0, Ona Trulls 9.8, Laia Trilla 10.2, Gina Corrons 10.3, Berta Pares 10.9
600 m.ll.: Paula Vargas 1:56.4, Jana Manubens 1:59.3, Safae Kahia 2:19.0
60 m.t.: Queralt Garcia 10.6, Paula Vargas 11.4, Ona Trulls 11.6, Júlia Planas 12.1, Gina Corrons 12.5, Laia Trilla 12.7, Berta Pares 13.2.
Perxa: Queralt Garcia 1.51, Safae Kahia 1.01
Llargada: Paula Vargas 3.84, Jana Manubens 3.58, Ona Trulls 3.17, Gina Corrons 3.12, Laia Trilla 3.05, Safae Kahia 2.90, Berta Pares 2.72.
Pilota: Júlia Planas 20.98, Queralt Garcia 20.05.

SUB12 MASCULÍ
60 m.ll.: Arnau Leonarte 9.0, Arnau Rovira 9.4, Ivan Muñoz 9.6, Oriol Carbonell 9.7
600 m.ll.: Pol Fernandez 1:55.4, Oriol Huch 2:00.3, Arnau Piqué 2:06.2
60 m.t.: Bernat Bort 10.9, Arnau Leonarte 11.2, Oriol Huch 12.4
Alçada: Pol Fernandez 1.21, Guillem Centelles 1.21, Ivan Muñoz 1.06, Arnau Piqué 1.01
Perxa: Guillem Centelles 1.81
Llargada: Arnau Rovira 4.05, Pol Fernandez 3.96, Arnau Leonarte 3.90, Bernat Bort 3.77, Arnau Piqué 3.34, Oriol Huch 3.29, Oriol Carbonell 3.25, Marc Pallejà 2.95.
Pes: Guillem Centelles 6.82.
Disc: Guillem Centelles 16.74, Bernat Bort 14.64, Oriol Carbonell 13.77, Arnau Rovira 13.76, Ivan Muñoz 11.85, Marc Pallejà 8.43.
Pilota: Arnau Rovira 30.35, Bernat Bort 20.93, Marc Pallejà 13.13.

SUB14 FEMENÍ
80 m.ll.: Montse Fresnillo 10.6, Raíssa Garcia 11.3, Marta Vilaseca 12.3.
600 m.ll.: Abril Vallbona 1:45.0.
80 m.t.: Manal Kahia 16.2.
220 m.t.: Montse Fresnillo 34.2
Alçada Raïssa Garcia 1.46, Manal Kahia 1.26
Perxa: Manal Kahia 2.21
Llargada: Jana Romero 4.19, Martina Martinez 4.01, Mariona Bort 3.93, Marta Vilaseca 3.60.
Triple: Raïssa Garcia 9.46, Abril Vallbona 9.40, Mariona Bort 8.20.
Disc: Martina Rubio 19.60, Montse Fresnillo 16.96, Martina Carrasco 15.87, Marta Vilaseca 12.24.
Martell: Martina Rubio 23.46, Martina Martinez 21.97, Martina Carrasco 16.22.
Javelina: Martina Rubio 23.25, Martina Martinez 22.80, Martina Carrasco 12.69.

SUB14 MASCULÍ
80 m.ll.: Pol Cirujeda 9.9, Dumitro Croitor 10.3, Biel Camps 10.6, Daniel Mosquera 11.6.
150 m.ll.: Pol Cirujeda 18.9, Marc Cervera 19.5, Dumitro Croitor 19.7.
600 m.ll.: Marc Cervera 1:44.2, Alejandro Mosquera 1:53.0, Pau Plans 2:00.4, Èric Sorroche 2:01.9.
80 m.t.: Martí Homs 13.4.
220 m.t.: Martí Homs 34.2, Pau Plans amb 41.4.
Perxa: Pol Cirujeda amb 2.71, Alejandro Mosquera 1.81, Pau Plans 1.61.
Llargada: Biel Camps amb 4.61, Alejandro Mosquera 3.81.
Triple: Marc Cervera 10.25, Biel Camps 9.75.
Pes: Èric Roncero 6.85.
Disc: Martí Homs 31.34, Daniel Mosquera 23.67, Èric Roncero 16.82, Pere Pla 14.51, Èric Sorroche 12.76.
Martell: Èric Roncero 14.49.
Javelina: Martí Homs 20.48, Èric Roncero 18.72, Daniel Mosquera 15.75, Pere Pla 13.83.

 




Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies