Nombrosos podis d’Esport-7 a les diferents competicions del cap de setmana


Imatge dels medallistes del català cadet | JE7

 

SUPER COPA CATALANA JÚNIOR – COPA ESPANYA INFANTIL I CADET DE TENERIFE – TORNEIG DE JUDO “CARPA DELS PALLARESSOS”

 




Redacció | 16/12/2019  19:05

SUPER COPA CATALANA JÚNIOR

El passat dissabte dia 14 es va celebrar a les Llars Mundet de Barcelona la Super Copa Catalunya de Judo en categoria Júnior, segona competició del rànking català per classificar-se per la Fase Sector del Ct. d’Espanya.

Els resultats van ser els següents:

-60kg:
Alex Martin 1r Class.
Eric Guerra 2n Class.

-66kg:
Pau Santacreu 1r Class.

-73kg:
Guifre Torras 3r Class.
Iker Colchero 3r Class.
Albert Graner 5e Class.

-90kg :
Jordi Pérez de Mendiguren 1r Class.

+100kg:
Pau Muñoz 2n Class.

-52kg:
Noelia Jardo 3a Class.

-63kg:
Cristina Juarez 1a Class.

-78kg:
Anna Martínez 2a Class.

També va competir Derek Garrido 

 

COPA ESPANYA INFANTIL I CADET DE TENERIFE.

El passat dissabte dia 14 es va celebrà a la localitat de Granadilla de Abona (Tenerife) la Copa Espanya en categories Infantil i Cadet amb la participació de clubs de tot l’estat. Destacar la molt bona actuació i resultats en general de tot l’equip.

Resultats en categoria Cadet:
Levi França  3r Class -66 kg
Nerea García  3a Class -63 kg
Neus Santacreu  5a – Class 57 kg
Participació de Pol Vázquez, Ingrid Canal i Olga Juárez.

Resultats de la categoria infantil:
Helga Barris  3a Class 40 kg
Luca De Palma  3a Class 57 kg
Àlex Llamas  3r 38 Class kg
Jan Perau  3r 46 Class kg

 

TORNEIG DE JUDO “CARPA DELS PALLARESSOS”

El passat diumenge dia 15 es va celebrar a la localitat tarragonina d’Els Pallaresos el torneig de Judo per les categories Pre Benjamí, Benjamí, Aleví i Infantil amb una amplia participació de clubs catalans, Aragó i Navarra.

La competició es va desenvolupar en les categories Pre Benjamí i Benjamí en lligues homogènies de pes i en Aleví i Infantil amb lligues i eliminatòries amb repesca. Els resultats van ser molt positius i bons:

PREBENJAMÍ (2012):
Gerard Casasayas 1r. Class. -23 kg. 
Guifre Capellas 2n Class. -26 Kg.

BENJAMÍ (2010-2011):
Noa Lozano 1a. Class. -36 kg. 
Berta Domínguez 1a. Class. -46 kg. 
Pau Martínez 1r. Class. -30 kg. 
Adan Luengo, Pau Benito i Aitor Moreno  4t Class.

ALEVÍ (2008-2009):
Olaguer Prada 2n Class. -38 kg. 
Biel Perau 2n Class. -42 kg. 
Carlos Llamas 3r Class. -30 kg. 
José Luengo 3r. Class. -26 Kg. 
Neo Anting 3r. Class. -34 Kg. 
Nuria Corcuera 3a Class. -30 kg. 
Alexandru Ungureanu i Dumi Croitor ) 4ts. Class.

INFANTIL (2006-2007):
Aleix Bell 1r. Class. -46 Kg. 
Julen Muñoz 1r. Class. -38 Kg. 
Ariadna Álvarez 2a Class. -44 Kg 
Guillem Lozano 2n. Class +66 Kg. 
Jordi Benito 3r. Class. -42 Kg. 
Izan Moreno 3r. Class. -38 Kg. 
Alex Chinchilla i Arnau Domínguez 5ès Class 

 




Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies