Subcampionat català per als Sub20 de l’Avinent


Imatge del quartet 4×400 amb el trofeu assolit | CAM

 

Tercer podi col·lectiu d’aquest 2021 per als interessos manresans.

 




Redacció | 07/02/2021  22:56

Si l’equip absolut va conquerir el subcampionat català de clubs, i els sub16 van assolir el bronze català, aquesta tarda de diumenge la formació masculina sub20 de l’Avinent Manresa ha pujat al segon esglaó del podi català al aconseguir el subcampionat de Catalunya de clubs de la categoria que s’ha disputat en el Palau Sant Jordi de Barcelona. En la mateixa competició, l’equip femení ha ocupat una molt brillant quarta posició final.

La classificació masculina ha estat: L’Hospitalet Atletisme (77 punts), Avinent Manresa (71), AA Catalunya (69,5), Cornellà At. (61,5), Lleida UA (52), FC Barcelona (45) , JA Sabadell (43), CA Igualada (36).

En categoria femenina, la classificació final ha estat: Lleida UA (72 punts), FC Barcelona (71), L’Hospitalet Atletisme (68), Avinent Manresa (62), Cornellà At (53), CA Nou Barris (50), AA Catalunya (45), JA Sabadell (42).

Les dues formacions ho han lluitat de valent al llarg de tot el programa de competició, tot i les ostensibles baixes que s’han hagut d’afrontar per lesió del migfondista Marc Fernández, del tanquista Biel Diaz, i de les saltadores Rut Tristany i Ona Bonet.

L’actuació masculina, ha estat la següent:
60 metres llisos JOAN NAVARRO (4rt amb 7″43 -mmp-)
200 metres llisos ARNAU REIG (2on amb 23″12)
400 metres llisos DAVID PEREZ (1er amb 50″07 -mmp-)
800 metres llisos ORIOL VERGES (3er amb 2’02″84)
1500 metres llisos YASSIN L’AZIRI (6è amb 4’37″01)
3000 metres llisos MIQUEL CRUZ (6è amb 9’32″00)
60 metres tanques BIEL DIAZ (2on amb 8″31 -mmp-)
Altura BIEL CIRUJEDA (6è amb 1,65m)
Perxa MARTI SERRA (3er amb 4,20m)
Llargada JAN DIAZ (2on amb 6,83m)
Triple JOAN HOMS (5è amb 12,21m -mmp-)
Pes PAU SANTANACH (4rt amb 11,21m -mmp-)
Relleus 4×400 ADRIÀ GARCIA-ROIG-VERGES-SALAS (2ons amb 3’35″33)

L’actuació femenina ha estat:
60 metres llisos QUERALT VALLBONA (6a amb 8″47)
200 metres llisos XENIA PUBILL (5a amb 27″04)
400 metres llisos MARIA SALABERT (3a amb 1’01″52 -mmp-)
800 metres llisos BETHELHEM MANZANO (3a amb 2’19″38 -mmp-)
1500 metres llisos CARLOTA SOLER (2a amb 4’57″26)
3000 metres llisos MIRIAM PEREZ (5a amb 11’42″13)
60 metres tanques LAIA OLMEDO (5a amb 9″86 -mmp)
Altura MARTINA MONSO (7a amb 1,40m -mmp-)
Perxa MERITXELL LLADÓ (4a amb 3,30m)
Llargada BERTA ESLAVA (1a amb 5,38 -mmp-)
Triple CELIA CASTILLA (3a amb 10,86m)
Pes NADIA RIERA (6a amb 7,47m -mmp-)
Relleus 4×400 AINA TRAPÉ-MANZANO-ESLAVA-SALABERT (5enes amb 4’20″16)




Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies