Dotze medalles pels manresans en les primeres finals del Trofeu Sabadell


Imatge d’Arnau Manubens, guanyador dels 600 metres llisos Sub12 | Toni Cabrera

 

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 6a jornada

 




Redacció | 15/02/2024  19:30

Aquest diumenge a la pista coberta de Sabadell s’ha disputat la sisena jornada del Trofeu Sabadell de promoció de pista coberta, per les categories de Sub8 fins a la Sub14. Més de quaranta atletes de l’Avinent CA Manresa han participat en aquesta jornada que incloïa moltes proves finals. Han obtingut fins a dotze medalles, de les quals sis són d’or, dos d’argent i quatre bronzes.

Els guanyadors manresans han estat, en categoria Sub14, Edu Lopez en 600 metres llisos i Anna Recuenco en pes; en Sub12, Arnau Manubens en 600 metres llisos; en Sub10 a Queralt Leonarte en alçada i en Sub8 a Carlota Aguilera en pes i a Martina Villarreal en alçada.

Segones posiciones assolides per Dani Perarnau en llargada i per Núria Ponti en 600 metres llisos, tots dos en Sub12.

I tercers al podi han pujat Arnau Leonarte en llargada Sub14, Oliver Camprubí en perxa Sub12 i Ot Martínez, per dues vegades, en 200 metres llisos i llançament de pes Sub8.

A prop del podis es van quedar en quarta posició Pol Fernandez en 600 metres llisos Sub14, Queralt Sauquillo en perxa Sub12 i Carlota Aguilera en 200 metres llisos.

Tots els resultats dels manresans:

Sub14 femení:
Anna Recuenco 1a en pes 9.78. Jana Manubens 9a en llargada 4.20. Jana Buzon 10a en 600 m.ll. 1:55.17. Paula Petrizzelli en 200 m.ll. 28.92. Queralt Garcia en 200 m.ll. 30.65. Queralt Casellas en 200 m.ll. 31.98 Gemma Moreno en 200 m.ll. 37.48

Sub14 masculí:
Edu López 1r en 600 m.ll. 1:38.55.Arnau Leonarte 3r en llargada 4.72, en 200 m.ll. 28.31. Pol Fernandez 4t en 600 m.ll. 1:42.97, en 200 m.ll. 27.58. Hugo Gallardo 8è en llargada 4.42, en 200 m.ll. 28.59. Arnau Piqué 9è en 1000 m.ll. 3:25.12, en 200 m.ll. 31.26. Arnau Rovira 10è en llargada 4.33. Oriol Huch 13è en 1000 m.ll. 3:36.02. Nil Seuba en 200 m.ll. 30.11.

Sub12 femení:
Núria Ponti 2a en 600 m.ll. 1:49.34, en 200 m.ll. 29.90. Queralt Sauquillo 4a en perxa 1.60, en 200 m.ll. 32.15. Lara Pesoa 5a en llargada 3.76. Bruna Vallribera 7a en 600 m.ll. 2:00.30. Paulina Olivé 7a en llargada 3.62, en perxa nuls. Lara Pesoa en 200 m.ll. 32.92. Elsa Cinca en 200 m.ll. 34.81. Berta Aguilera en 200 m.ll. 37.36.

Sub12 masculí:
Arnau Manubens 1r en 600 m.ll. 1:49.27. Dani Perarnau 2n en llargada 4.13. Oliver Camprubí 3r en perxa 1.60. Jan Manevy 5è en 600 m.ll. 1:49.95. Ares Miquelez en 200 m.ll. 32.28. Joan Rios en 200 m.ll. 32.49. Martí Hernandez en 200 m.ll. 35.28.

Sub10 femení:
Queralt Leonarte 1a en alçada 1.05, en llargada 2.17. Gisela Basany 11a en 1000 m.ll. 4:34.78. Jana Sierra en llargada 2.89. Bruna Pesoa en llargada 2.80. Adriana Jodar en llargada 2.45. Aina Piqué en llargada 2.34.

Sub8 femení:
Carlota Aguilera 1a en pes 4.39, 4a en 200 m.ll. 46.87. Martina Villarreal 1a en alçada 0.75. Abril Muncunill 5a en pes 3.34, 6a en 200 m.ll. 49.51

Sub8 masculí:
Ot Martínez 3r en 200 m.ll. 43.89, 3r en pes 6.03. Aleix Pallejà 9è en pes 3.62.




Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies