La festa de la natació bagenca retorna amb força a les piscines manresanes


Imatge dels nedadors | CNM

 

FINAL TORNEIG BAGES A LES PISCINES MANEL ESTIARTE I DUOCASTELLA

 




Redacció | 20/07/2021  08:00

Després que la pandèmia els deixés sense competició la temporada passada, els clubs de natació de la nostra comarca es van trobar a les piscines Manel Estiarte i Duocastella de Manresa per a celebrar la final de la competició que els reuneix, una gran oportunitat per a reunir a nedadors de clubs amb piscines cobertes i els que no disposen de les mateixes, que tenen el seu viver durant l’estiu. La competició no va defraudar a ningú, doncs totes les proves van tenir un molt bon nivell, la qual cosa certifica la bona salut de la natació de casa, que ha demostrat que ha sabut superar les dificultats provocades per la Covid.

Hi van participar nedadors des de les categories dels més menuts fins els absoluts. En els resultats, al costat del nom dels esportistes, hi ha l’any de naixement. Entre els que han pujat al podi, els més petits eren de l’any 2013i el més gran, un de proper a la trentena.

A l’hora dels premis, la presidenta del club amfitrió, Montserrat Gomariz i la Presidenta del Comitè Català d’àrbitres Anna Garcia van fer els honors a tots aquells que es van guanyar a la piscina pujar al podi.

1. Masc., 25m Esquena
1. TAMAYO GOMEZ, Marc 12 C.N. Castellet 22.77 –
2. LÓPEZ MORENO, Aran 12 C.N. Minorisa 25.27 –
3. OLLER TAIT, Tian 13 C.N. Minorisa 25.32 –
2. Fem., 25m Esquena
1. CORTINA LOPEZ, Janna 13 C.N. Sallent 25.76 –
2. RIUS BONVEHI, Gina 13 C.N. Minorisa 33.81 –
3. Masc., 50m Esquena
1. BOISO QUIRANTE, Angel 10 C.N. Sallent 42.09 –
2. CASELLAS PÉREZ, Pau 11 C.N. Minorisa 48.27 –
3. PERRAMON REXACH, Joan 11 C.N. Minorisa 50.25 –
4. Fem., 50m Esquena
1. MARTINEZ TRULLS, Carlota 11 C.N. Castellet 47.65 –
2. BORREGO PECANINS, Júlia 12 C.N. Castellet 1:00.01 –
3. PEREZ LORENZO, Gala 12 C.N. Minorisa 1:01.81 –
5. Masc., 100m Esquena
1. GALVEZ ESTUPINYA, Biel 07 C.N. Minorisa 1:09.68 –
2. VILA CASELLAS, Lluc 07 C.N. Minorisa 1:23.60 –
3. MARTINEZ TRULLS, Bernat 08 C.N. Castellet 1:34.90 –
6. Fem., 100m Esquena
1. NIETO MOYA, Emma 09 C.N. Minorisa 1:29.82 –
2. SERRACANTA VENTURA, Arlet 10 C.N. Minorisa 1:41.84 –
3. TRINCADO PÉREZ, Nerea 09 C.N. Castellet 1:48.71 –
7. Masc., 100m Esquena
1. MONNE PARERA, Jan 06 C.N. Minorisa 1:10.65 –
2. SEUBA RODRÍGUEZ, Aleix 06 C.N. Castellet 1:24.79 –
8. Fem., 100m Esquena
1. CAMPANO SERRA, Aina 06 C.N. Sallent 1:09.52 –
2. RODRIGUEZ GONZALEZ, Iris 08 C.N. Sallent 1:13.16 –
3. SANCHEZ AYMERICH, Julia 07 C.N. Minorisa 1:13.87 –
9. Masc., 100m Esquena
1. RACERO CATALAN, Pablo 92 C.N. Minorisa 1:16.50 –
10. Fem., 100m Esquena
1. GOMARIZ GONZÁLEZ, Montserrat 70 C.N. Minorisa 1:17.51 –
2. OLIVERAS HUGUET, Marina 05 C.N. Castellet 1:22.74 –
3. LUNA MOLINA, Andrea 99 C.N. Castellet 1:28.90 –
11. Masc., 25m Braça
1. LÓPEZ MORENO, Aran 12 C.N. Minorisa 28.37 –
2. SERRACANTA VENTURA, Gil 13 C.N. Minorisa 29.60 –
3. JLILOU, Adam 12 C.N. Minorisa 37.80 –
12. Fem., 25m Braça
1. RIUS BONVEHI, Gina 13 C.N. Minorisa 36.68 –
13. Masc., 50m Braça
1. NOGUERA SALLES, Max 10 C.N. Minorisa 47.89 –
2. GÁLVEZ ESTUPINYA, Guillem 11 C.N. Minorisa 48.49 –
3. RUAIX MONTERO, Roc 11 C.N. Minorisa 53.03 –
14. Fem., 50m Braça
1. RODRIGUEZ GONZALEZ, Leire 12 C.N. Sallent 49.76 –
2. ROVIRA RIBERA, Ona 11 C.N. Castellet 53.21 –
3. MARTINEZ MILLA, Xènia 11 C.N. Castellet 53.94 –
15. Masc., 100m Braça
1. VASCONCELOS GUIMARAES, Octavio08 C.N. Minorisa 1:20.94 –
2. MARTIN PLA, Guim 09 C.N. Castellet 1:26.04 –
3. SALVANS FERNANDEZ, Pol 08 C.N. Minorisa 1:31.40 –
16. Fem., 100m Braça
1. XING ZHANG, Xi 09 C.N. Minorisa 1:33.06 –
2. ROGER JOVÉ, Meritxell 09 C.N. Minorisa 1:36.90 –
3. LOPEZ PEREZ, Júlia 10 C.N. Castellet 1:38.18 –
17. Masc., 100m Braça
1. GARCIA-ROLLAN GOMARIZ, Daniel 06 C.N. Minorisa 1:25.37 –
2. KERR BOZZO, Isac 06 C.N. Minorisa 1:32.96 –
3. SEUBA RODRÍGUEZ, Aleix 06 C.N. Castellet 1:44.30 –
18. Fem., 100m Braça
1. ROMERA AZNAR, Gemma 08 C.N. Sallent 1:21.56 –
2. TRIAS COLELL, Ariadna 07 C.N. Sallent 1:23.26 –
3. SANCHEZ VALLESPÍ, Maria 07 C.N. Minorisa 1:25.37 –
19. Masc., 100m Braça
1. MARTINEZ MIRALLES, Carles 02 C.N. Minorisa 1:14.04 –
2. ROSICH VIDAL, Miquel 02 C.N. Minorisa 1:14.19 –
3. LUNA MOLINA, Gerard 02 C.N. Castellet 1:43.10 –
20. Fem., 100m Braça
1. GARCIA JUNYENT, Ivet 05 C.N. Sallent 1:25.59 –
2. ANDREVI COMA, Judit 03 C.N. Sallent 1:28.42 –
21. Masc., 25m Papallona
1. PUJOL PUIGORIOL, Pere 12 C.N. Minorisa 27.19 –
2. CAPARROS BLANCO, Ian 13 C.N. Minorisa 29.05 –
3. SERRACANTA VENTURA, Gil 13 C.N. Minorisa 29.17 –
22. Fem., 25m Papallona
1. NOGUERAS VENTURA, Aura 13 C.N. Minorisa 24.42 –
23. Masc., 50m Papallona
1. BOISO QUIRANTE, Angel 10 C.N. Sallent 47.72 –
2. GÁLVEZ ESTUPINYA, Guillem 11 C.N. Minorisa 47.92 –
3. YERRO DE LAS HERAS, Martí 11 C.N. Minorisa 48.81 –
24. Fem., 50m Papallona
1. RODRIGUEZ GONZALEZ, Leire 12 C.N. Sallent 49.95 –
2. ROVIRA RIBERA, Ona 11 C.N. Castellet 50.39 –
3. BORREGO PECANINS, Júlia 12 C.N. Castellet 53.86 –
25. Masc., 100m Papallona
1. VASCONCELOS GUIMARAES, Octavio08 C.N. Minorisa 1:17.28 –
2. LLOBET RIBES, Josep 08 C.N. Castellet 1:21.84 –
3. SALVANS FERNANDEZ, Pol 08 C.N. Minorisa 1:25.44 –
26. Fem., 100m Papallona
1. LOPEZ PEREZ, Júlia 10 C.N. Castellet 1:32.72 –
2. XING ZHANG, Xi 09 C.N. Minorisa 1:33.67 –
3. LUNA NIETO, Marina 10 C.N. Sallent 1:54.74 –
27. Masc., 100m Papallona
1. MARTINEZ MIRALLES, Marc 05 C.N. Castellet 1:13.05 –
2. HERRADOR PINAZO, Èric 06 C.N. Minorisa 1:18.36 –
28. Fem., 100m Papallona
1. ROMERA AZNAR, Gemma 08 C.N. Sallent 1:11.46 –
2. TRIAS COLELL, Ariadna 07 C.N. Sallent 1:12.38 –
3. GALIOT BACHOT, Laura 06 C.N. Castellet 1:24.41 –
29. Masc., 100m Papallona
1. RACERO CATALAN, Pablo 92 C.N. Minorisa 1:06.10 –
2. HERRADOR PINAZO, Adrià 03 C.N. Minorisa 1:08.91 –
30. Fem., 100m Papallona
1. GOMARIZ GONZÁLEZ, Montserrat 70 C.N. Minorisa 1:09.66 –
31. Masc., 25m Lliure
1. PUJOL PUIGORIOL, Pere 12 C.N. Minorisa 19.91 –
2. TAMAYO GOMEZ, Marc 12 C.N. Castellet 20.57 –
3. CAPARROS BLANCO, Ian 13 C.N. Minorisa 20.96 –
32. Fem., 25m Lliure
1. NOGUERAS VENTURA, Aura 13 C.N. Minorisa 21.91 –
2. CORTINA LOPEZ, Janna 13 C.N. Sallent 22.13 –
3. LARA HIDALGO, Julia 13 C.N. Minorisa 26.23 –
33. Masc., 50m Lliure
1. NOGUERA SALLES, Max 10 C.N. Minorisa 39.05 –
2. YERRO DE LAS HERAS, Martí 11 C.N. Minorisa 40.59 –
3. ESCUDERO CATALÀ, Gerard 10 C.N. Minorisa 45.37 –
34. Fem., 50m Lliure
1. MARTINEZ TRULLS, Carlota 11 C.N. Castellet 41.88 –
2. PUIGDELLIVOL MARTINEZ, Alicia 11 C.N. Minorisa 42.22 –
3. LOZANO MARTIN, Laura 11 C.N. Sallent 46.71 –
35. Masc., 100m Lliure
1. GALVEZ ESTUPINYA, Biel 07 C.N. Minorisa 1:02.96 –
2. LLOBET RIBES, Josep 08 C.N. Castellet 1:10.61 –
3. MARTIN PLA, Guim 09 C.N. Castellet 1:12.92 –
36. Fem., 100m Lliure
1. NIETO MOYA, Emma 09 C.N. Minorisa 1:16.58 –
2. ROGER JOVÉ, Meritxell 09 C.N. Minorisa 1:22.25 –
3. VALLES PRAT, Carla 09 C.N. Castellet 1:24.31 –
37. Masc., 100m Lliure
1. MONNE PARERA, Jan 06 C.N. Minorisa 1:02.01 –
2. MARTINEZ MIRALLES, Marc 05 C.N. Castellet 1:02.02 –
3. HERRADOR PINAZO, Èric 06 C.N. Minorisa 1:05.06 –
38. Fem., 100m Lliure
1. CAMPANO SERRA, Aina 06 C.N. Sallent 1:04.12 –
2. RODRIGUEZ GONZALEZ, Iris 08 C.N. Sallent 1:04.92 –
3. SANCHEZ AYMERICH, Julia 07 C.N. Minorisa 1:05.77 –
39. Masc., 100m Lliure
1. ROVIRA GUILLEN, Arnau 95 C.N. Minorisa 51.59 –
2. CUBILLAS GIL, Dennis 97 C.N. Minorisa 58.87 –
3. HERRADOR PINAZO, Adrià 03 C.N. Minorisa 1:00.86 –
40. Fem., 100m Lliure
1. GARCIA JUNYENT, Ivet 05 C.N. Sallent 1:05.82 –
2. ANDREVI COMA, Judit 03 C.N. Sallent 1:06.63 –
3. BILIBOV BILIBOV, Nicoleta 05 C.N. Minorisa 1:07.95 –
41. Masc., 4 X 50m Lliure
1. C.N. Minorisa 2:50.25 –
2. C.N. Minorisa 3:10.57 –
3. C.N. Minorisa 3:10.68 –
42. Fem., 4 X 50m Lliure
1. C.N. Castellet 2:55.85 –
2. C.N. Sallent 3:28.69 –
3. C.N. Minorisa 3:36.14 –
43. Masc., 4 X 50m Lliure
1 C.N. Minorisa 2:03.58 –
2. C.N. Castellet 2:06.37 –
3. C.N. Minorisa 2:23.33 –
44. Fem., 4 X 50m Lliure
1. C.N. Sallent 1:59.84 –
2. C.N. Castellet 2:19.47 –
3. C.N. Minorisa 2:32.83 –
45. Masc., 4 X 50m Lliure
1. C.N. Minorisa 1:48.60 –
2. C.N. Minorisa 1:59.05 –
3. C.N. Castellet 2:05.56 –
46. Fem., 4 X 50m Lliure
1. C.N. Minorisa 2:02.30 –
2. C.N. Sallent 2:07.88 –
3. C.N. Castellet 2:14.65 –
 




Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies