Sis equips manresans de promoció pugen al podi en els catalans de relleus


Imatge de les dobles campiones de 4×80 i 4×200 sub14 | CAM

 

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE RELLEUS

 




Redacció | 21/04/2021  17:45

Aquest dissabte s’ha disputat el Campionat de Catalunya de relleus de promoció a El Prat de Llobregat, on l’Avinent Manresa ha aconseguit pujar al podi 6 dels 13 equips participants, amb 3 primers i 3 segons llocs. Alhora, aconsegueix tenir 11 equips entre els 8 primers classificats.

Dobles campiones de Catalunya, amb rècords de Manresa inclosos, pels equips sub14 femenins dels relleus de 4×80 i 4×200 que han estat formats per Marta Escalera, Sira Salas, Carla Rovira i Xiomara Filigrana amb un temps de 41.96 i 1:52.17 millorant en totes dues curses els rècords de Manresa.
Mentre, el relleu 4×60 sub10 masculí ha estat també campió de Catalunya de manera clara amb un temps de 38.67, equip format per Bernat Bort, Guillem Centellas, Arnau Ferrero i Àlex Mora.

Les seves companyes, les de sub10 femení de 4×60, han arribat segones en la final, però per una apreciació d’un jutge per trepitjar línia interior han acabat finalment desqualificades.

Doble sots-campionat l’assolit pels relleus Sub16 masculí de 4×100 i 4×300, en la cursa més curta ha estat per molt poc, tres centèsimes, que no arriben en primera posició amb una espectacular remuntada en la recta final. La darrera medalla de la matinal l’han protagonitzat les components del relleu 4×300 Sub16 femení que també han fet una gran remuntada en la darrera posta per acabar sots-campiones catalanes.

Entre les 8 primeres posicions trobem en 7è lloc al 4×100 Sub16 femení, el 8è lloc dels 4×60 i 3×600 Sub12 masculí i el 8è lloc del 4×80 Sub14 masculí.

Mentre el relleus Sub12 femenins de 4×60 no ha pogut superar la seva semifinal i el de 3×600 ha finalitzat en 12è lloc.

Els resultats de tots els relleus manresans participants:

Sub10 MASCULÍ
4×60: 1r amb 38.67 (Bernat Bort, Guillem Centellas, Arnau Ferrero, Àlex Mora), en semifinals 38.67.

Sub10 FEMENÍ
4×60: desqualificades en la final (Lara Pesoa, Júlia Planas, Núria Ponti, Ana Portet) en semifinals 39.77

Sub12 MASCULÍ
4×60: 8è amb 38.23 (Biel Camps, Pol Fernandez, Martí Homs, Pau Santasmasas), en semifinals 35.19
3×600: 8è amb 6:08.91 (Biel Camps, Pau Santasmasas, Bernat Vall)

Sub12 FEMENÍ
4×60: en semifinals amb 37.39 (Queralt Garcia, Jana Romero, Ona Trulls, Martina Martinez)
3×600: 12è amb 6’25»62 (Queralt Garcia, Martina Martinez, Jana Romero)

Sub14 MASCULÍ
4×80: 8è amb 43.88 (Marc Cervera, Pol Cirujeda, Alejandro Mosquera, Èric Roncero), en semifinals 43.45

Sub14 FEMENÍ
4×80: 1a amb 41.96 (Marta Escalera, Xiomara Filigrana, Carla Rovira, Sira Salas), en semifinals 42.53
4×300: 1a amb 1:52.17 (Marta Escalera, Xiomara Filigrana, Carla Rovira, Sira Salas).

Sub16 MASCULÍ
4×100: 2n amb 45.55 (Jan Pol Catot, Martí Rodriguez, Nil Trulls, Biel Cirujeda), en semifinals 46.61.
4×300: 2n amb 2:35.01 (Jan Pol Catot, Joan Homs, Nil Trulls, Biel Cirujeda),

Sub16 FEMENÍ
4×100: 7è amb 52.44 (Marta Cano, Martina Ruiz, Queralt Vallbona, Jana Xixons), en semifinals 52.24
4×300: 2n amb 2:57.21 (Jenay Hernandez, Martina Ruiz, Queralt Vallbona, Jana Xixons)
 




Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies